Jakub Krejcar

Technical Solution Specialist

Je to pro mě velká škola

Před nástupem do Dimension Data jsem měl pracovní zkušenost v jiné IT firmě. Ale nebylo to ono. Byl jsem hodně svázaný pravidly a necítil jsem další perspektivu. Když mě oslovili Dimension Data a potkal jsem se se svým budoucím šéfem, udělalo to na mě hodně dobrý dojem.

Pro mě jsou v práci nejdůležitější tři věci – v pohodě lidi, zdravá míra svobody a možnost odborně růst. V DD všechny tyhle věci fungují. Navíc si ve firmě všichni tykáme, což jen dotváří super pracovní prostředí a zmírňuje občasný stres.

Čím dál více času trávím u zákazníků, což jsou hlavně velké firmy. Mým cílem je pochopit, jak funguje jejich byznys a to je obrovská škola. Z druhé strany mám přístup k nejnovějším technologiím a velkému know-how, které se v našem týmu kumuluje.

Moje práce je trochu jako strategická hra. S lehkou nadsázkou vlastně nevím, co a kde budu dělat příští týden. Ale zatím, myslím, docela úspěšně procházím levely.

Baví mě lidi a atmosféra

Do Dimension Data jsem poprvé přišla jako recepční – klasická brigáda při studiu vysoké školy. Ale asi po roce přišla nabídka, abych se zúčastnila výběrového řízení na finančního analytika do týmu Controllingu. Studovala jsem VŠE, už jsem chtěla i praxi, ale moc šancí jsem si nedávala. Jenže ono to klaplo!

Vždycky mě bavila čísla – matematika, fyzika, ekonomie. A to, co dělám dneska, je z tohoto pohledu téměř ideální. Přes controlling dokážu pochopit fungování celé firmy. A zároveň je to pestrá práce. Skoro každý den se peru s nějakou novou výzvou a to mě ohromně baví.

Firmu ale, kromě čísel samozřejmě, dělají lidi. A ty mě v DD baví nejvíc. Jsme hodně přátelská firma. Za kýmkoliv přijdu s prosbou, vždycky mi pomůže. A taky vidím, že když nastoupí nějaký potížista, tak – byť je to třeba velký odborník – nevydrží tu dlouho. Ta atmosféra přátelství a pomoci je v DD zkrátka hodně silná.

Kamila Vondráčková

Junior Financial Analyst

Martin Cihlář

Support Engineer

Piluju svou odbornost

Při studiu na ČVUT jsem byl úplně otevřený pracovním nabídkám. Hlavně jsem chtěl zužitkovat znalosti ze studijního oboru Sítě elektronických komunikací. Na jobsech jsem narazil na inzerát firmy Dimension Data. Tou dobou jsem firmu neznal, ale ta nabídka zněla zajímavě.

Na pohovoru jsem se potkal se svým budoucím šéfem. Příjemný, pohodový chlap, který mi lidsky sedl. Vysvětlil mi, o čem moje práce bude, a zdálo se, že to pro mě bude dobrá cesta.

Dneska pracuju v týmu, kde vládne opravdu silná kolegialita. Všichni si snaží vzájemně pomáhat a odborně růst. A zároveň to jsou fajn lidi, se kterými rád třeba zajdu na pivo.

Mým cílem je pilovat své odborné dovednosti. Ve velké mezinárodní firmě je to jednodušší. Setkáváte se s velkými zákazníky, každý den máte šanci se něco nového naučit. A když navíc můžu říct, že pracuju pro oficiálního technologického partnera Tour de France, je v tom kus prestiže.